Start Polecane Kokaina o wartości 76 milionów funtów przechwycona w porcie w Southampton

Kokaina o wartości 76 milionów funtów przechwycona w porcie w Southampton

808
0

Funkcjonariusze Border Force przechwycili narkotyki o wartości wielu milionów funtów, które próbowano przemycić w porcie w Southampton. Tym samym funkcjonariusze udaremnili dostanie się tych narkotyków na ulice miasta.

Prawie tona kokainy o wartości 76 milionów funtów została zatrzymana przez funkcjonariuszy Boarder Force po odkryciu w porcie w Southampton. Znalezisko ważące łącznie 949 kilogramów zostało ukryte w bananach w kontenerze transportowym na statku handlowym zacumowanym w porcie.

Policja uważa, że narkotyki ​​zostały umieszczone w ładunku w Kolumbii w drodze do Antwerpii w Belgii. Royston Smith, poseł z Southampton Itchen, powiedział, że operacja była „fantastyczna”, dodając, że „chciałby pochwalić” funkcjonariuszy za „zapobieganie przedostawaniu się tych narkotyków na nasze ulice”.

Dodał: „Handel narkotykami jest ohydny. Nie tylko niszczy życie narkomanom, ale także tym ludziom, którzy są często zmuszani do dystrybucji narkotyków w całym kraju.”

15 stycznia, funkcjonariusze Straży Granicznej Korzystając z technik wyszukiwania i kontroli wizualnej, zidentyfikowali anomalie w ładunku kontenera i odkryli narkotyki.

Dyrektor regionalny Border Force South, Tim Kingsberry, powiedział: „Ta znacząca konfiskata usunęła z ulic dużą ilość niebezpiecznych narkotyków, co nie tylko zmniejsza znaczące szkody, jakie wyrządzają one społecznościom, ale także powoduje ogromną utratę zysków przemytników.”