Start Polecane Kokaina i kradzione paszporty bez problemu do kupienia w sieci

Kokaina i kradzione paszporty bez problemu do kupienia w sieci

732
0

Kokaina, podrabiane towary i skradzione paszporty można bez problemu kupić na popularnej stronie Craigslist – ujawniło tajne dochodzenie BBC.

Zorganizowane grupy przestępcze używają angielskiej wersji popularnej strony z ogłoszeniami do handlu narkotykami klasy A – informuje BBC. Dochodzenie prowadzone przez regionalny program informacyjny „Inside Out” ujawniało, że dziennikarze bez problemu byli w stanie kupić kokainę od dealera w Derby, papierosy z przemytu od sprzedawców w Corby i Carlisle oraz skradziony paszport z Londynu o wartości 550 funtów.

Dziennikarze natrafili też na osoby, które proponowały pranie brudnych pieniędzy lub wynajem „fałszywych listonoszy” do wykradania z kopert np. kart kredytowych. Kilku użytkowników serwisu szukało też chętnych, którzy w zamian za pieniądze zdadzą za nich teoretyczny test na prawo jazdy.

Craigslist to amerykański serwis ogłoszeń drobnych, który obecnie działa już w 70 krajach. Philip Ingram, ekspert ds. bezpieczeństwa powiedział, że poziom przestępczości zorganizowanej na tej witrynie jest przerażający. Uważa też, że serwis powinien bardziej kontrolować umieszczane treści i w razie potrzeby je usuwać.

Craigslist odmówiło udzielenia komentarza na temat dochodzenia BBC.