Start Wiadomości Kobieta z niepełnosprawnym dzieckiem nie została wpuszczona na pokład Ryanaira

Kobieta z niepełnosprawnym dzieckiem nie została wpuszczona na pokład Ryanaira

836
0

81-letnia kobieta wraz ze swoim synem, poruszającym się na wózku inwalidzkim, nie zostali wpuszczeni na pokład samolotu linii Ryanair. Jest zaskoczona tym faktem, ponieważ wcześniej nie było problemów. 

Kathleen Dunne wraz z 53-letnim chcieli wsiąść do samolotu, na który mieli kupione bilety. Niestety, personel wyprosił dwójkę pasażerów, zaznaczając przy tym, że kobieta powinna zostawić wózek inwalidzki na lotnisku. Personel tłumaczył to trudnościami z wniesieniem wózka Gary’ego.

Ze względu na kłopoty, 81-letnia kobieta i jej 53-letni syn zostali niewpuszczeni na pokład oraz poinformowani, że lot będą mogli odbyć kolejnego dnia. Jak opowiada matka niepełnosprawnego mężczyzny, sytuacja się powtórzyła, a co gorsza – w jej odczuciu – zostali upokorzeni. Prawdopodobnie, pilot powiedział przez głośnik, że lot został opóźniony przez kobietę z wózkiem.

– To było okropne. Cała się trzęsłam, zwłaszcza, że ciężko mi było wytłumaczyć Gary’emu, co się dzieje, gdyż ma on kłopoty ze słuchem. Lataliśmy Ryanairem od lat i nigdy nie było z tym problemu. Nie wydaje mi się, abym miała się jeszcze wybrać na wakacje po tym, co się stało – powiedziała 81-latka.

Kobieta przyznała także, że kłopoty pojawiły się na lotnisku w Liverpoolu, podczas odprawy. Pracownik poinformował, że zmieniły się przepisy, mówiące o wózkach inwalidzkich, jednak ta uważa, że nie została o tym fakcie poinformowana w momencie kupowania biletów lotniczych.