Start Polecane Klub komputerowy w celu rozwiązania problemu samotności w Southampton

Klub komputerowy w celu rozwiązania problemu samotności w Southampton

715
0

Red Cross w Southampton uruchomił klub komputerowy, który ma pomóc mieszkańcom miasta w walce z samotnością. Bezpłatna usługa, która działa od 6 czerwca zaprasza wszystkich zainteresowanych do Portswood Library.

Klub komputerowy był pomysłem Alison Pearce, która pracuje dla brytyjskiego Czerwonego Krzyża. Pomysł ma na celu wspierać samotnych i społecznie odizolowanych ludzi w całym mieście w zawieraniu nowych przyjaźni i budowaniu pewności siebie.

Alison powiedziała: „Chociaż jest to projekt pilotażowy, został on bardzo dobrze przyjęty i mamy nadzieję, że będzie to regularne wydarzenie, z którego będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy”.

Projekt pod nazwą Connecting Communities oferuje do 12 tygodni usług. Organizacja charytatywna świadczy usługi w ponad 30 społecznościach w Wielkiej Brytanii, w tym w Southampton.

Od momentu uruchomienia w lipcu 2016 r. usługa Connecting Communities w Southampton wspiera ludzi w całym mieście, których dotknęła samotność i izolacja społeczna. Usługa jest dostępna dla wszystkich lokalnych dorosłych, którzy doświadczają lub są narażeni na samotność z powodu wydarzenia zmieniającego życie, takiego jak stanie się nowym rodzicem, przechodzenie przez rozwód lub separację, doświadczanie żałoby lub problemy ze zdrowiem i mobilnością.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.redcross.org.uk/lonely

PoprzedniMężczyzna spadł z balkonu jednego z wieżowców w Southampton
NastępnyPodejrzany o morderstwo nastolatki Lucy McHugh zaprzecza oskarżeniom o gwałt