Start Coronavirus Kilkadziesiąt tysięcy Brytyjczyków próbowało wrócić do kraju przed kwarantanną

Kilkadziesiąt tysięcy Brytyjczyków próbowało wrócić do kraju przed kwarantanną

863
0

Od czwartej rano w sobotę w Wielkiej Brytanii obowiązuje 14-dniowa kwarantanna dla przybywających z Francji, Malty i Holandii. W piątek wielu podróżnych z Francji próbowało wrócić do Zjednoczonego Królestwa z Francji wszelkimi możliwymi środkami, by uniknąć dwutygodniowej izolacji.

Najtrudniejsza sytuacja była na lotniskach, dworcach kolejowych i w portach we Francji, która jest drugim najpopularniejszym kierunkiem wyjazdów zagranicznych Brytyjczyków. Jak szacował brytyjski rząd, w momencie, gdy zapowiedziano przywrócenie kwarantanny – co miało miejsce w czwartek o 22:00 – we Francji przebywało ok. 160 tys. Brytyjczyków.

Brytyjsko-francuskie konsorcjum Eurotunnel przekazało, że 12 tysięcy osób próbowało zarezerwować bilety na pociągi w tunelu pod łączącym Francję i Wielką Brytanię kanałem La Manche przez godzinę od ogłoszenia przez ministra transportu nowych zasad kwarantanny – w porównaniu z zaledwie setkami w normalnych warunkach. W piątek wieczorem transport wahadłowy kursował z Calais z 90-minutowym opóźnieniem sięgającym dwóch godzin.

Ceny biletów lotniczych po ogłoszeniu kwarantanny wzrosły kilkakrotnie. Jak podaje stacja Sky News, bilet na lot British Airways z Paryża na londyńskie lotnisko Heathrow na sobotni wieczór kosztował 452 funty, podczas gdy za taki sam lot normalnie trzeba zapłacić zaledwie 66 funtów. W podobnym stopniu skoczyły ceny na wszystkie przeloty z Francji do Wielkiej Brytanii.

PoprzedniDodatkowa kwota 10,5 mln funtów na modernizację szpitali przed zimą
NastępnyWielka Brytania: Złamali zasady blokady. Policja zjawiła się na weselu