Start Polecane Kierowcy w wieku powyżej 70 lat z zakazem prowadzenia pojazdów w nocy

Kierowcy w wieku powyżej 70 lat z zakazem prowadzenia pojazdów w nocy

453
0

Zgodnie z nowymi planami, kierowcy w wieku powyżej 70 lat ze złym stanem zdrowia mogą zostać objęci zakazem jazdy w nocy.

Propozycje omawiane przez Agencję ds. Licencji Kierowców i Pojazdów (DVLA) oznaczałyby również, że starsi kierowcy musieliby pozostać w swojej okolicy w pobliżu miejsca zamieszkania. Każdy, kto ukończył 70 lat i cierpi na schorzenia wpływające na ich zdolność prowadzenia pojazdu, na przykład cukrzycę, chorobę Parkinsona lub epilepsję, będzie mógł zarejestrować się w celu uzyskania „prawa jazdy dla absolwentów”. Z takim prawem jazdy osoby te mogłyby podróżować w promieniu od 20 do 30 mil od ich adresu domowego i mogłyby zostać objęte zakazem prowadzenia pojazdów po zmroku.

Propozycje te są dopiero na etapie dyskusji, ale są postrzegane jako potencjalne ulepszenie obecnego systemu dla starszych kierowców. Gdy ktoś z prawem jazdy osiągnie 70 lat, jego ważność wygasa, a następnie musi poinformować DVLA, czy cierpi na jakiekolwiek schorzenia, które mogą mieć wpływ na prowadzenie pojazdu.

PoprzedniOdsłonięto statuę Grety Thunberg na Uniwersytecie w Winchester
NastępnyWetherspoons otwiera nowe puby i szuka pracowników