Start Polecane Kierowcy w UK planują zadbać o czystsze powietrze

Kierowcy w UK planują zadbać o czystsze powietrze

395
0

Jak sugerują badania, brytyjscy kierowcy są gotowi zmienić swoje zachowanie, aby utrzymać czystsze powietrze podczas i po blokadzie i chronić środowisko.

Z 20 000 kierowców biorących udział w ankiecie, połowa stwierdziła, że ​​będzie chodzić więcej, a 40% zamierzało jeździć mniej.

Czterech na pięciu podjęłoby pewne działania, aby zmniejszyć negatywny wpływ na jakość powietrza. Ankieta została przeprowadzona po tym, jak naukowcy ostrzegli, że radykalna poprawa jakości powietrza w ostatnich tygodniach może zostać szybko cofnięta w miarę złagodzenia ograniczeń koronawirusa.

Jedna czwarta kierowców stwierdziła, że ​​oprócz chodzenia i rzadszej jazdy planują pracować z domu, kolejne tyle deklaruje, że będzie mniej latać, a co piąty planuje więcej jeździć na rowerze.

– Wszyscy cieszyliśmy się korzyściami płynącymi z czystszego powietrza podczas blokady i satysfakcjonujące jest to, że zdecydowana większość kierowców chce zrobić wszystko, aby utrzymać czystsze powietrze – powiedział prezes AA Edmund King. – Więcej chodzenia i jazdy na rowerze, w połączeniu z mniejszą jazdą i większą pracą z domu, może mieć znaczący wpływ zarówno na zmniejszenie zatorów, jak i utrzymanie czystszego powietrza – dodał.

Rząd Wielkiej Brytanii obiecał 250 milionów funtów na poprawę infrastruktury rowerowej i pieszej, a wiele brytyjskich miast już udostępnia większą przestrzeń dla pieszych i rowerzystów. Departament Transportu poinformował, że jest to pierwsza część inwestycji wartej 5 mld funtów, ogłoszonej w lutym.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniBoris Johnson poinformował, że szkoły zostaną otwarte 1 czerwca
NastępnyDarmowe transmisje na żywo z meczów polskiej piłki nożnej wracają do FreeSports