Start Polecane Kierowcy w UK mogą zostać ukarani grzywną 2500 funtów za częsty błąd

Kierowcy w UK mogą zostać ukarani grzywną 2500 funtów za częsty błąd

686
0

Kierowcy zostali ostrzeżeni, że grozi im grzywna w wysokości do 2500 funtów i trzy punkty na prawie jazdy za pospolity zły nawyk na drogach w Wielkiej Brytanii.

Sygnalizacja skrętu w prawo lub lewo jest jedną z pierwszych rzeczy, których uczymy się zasiadając za kierownicą i jest istotną częścią odpowiedzialnej jazdy.

Brak wskazania kierunku jazdy to zły nawyk prowadzenia pojazdu, który jest niebezpieczny dla innych użytkowników drogi.

Większość z nas wie, że powinniśmy używać świateł sygnalizacyjnych, aby poinformować innych użytkowników drogi o naszych zamiarach, jednak dzieje się tak również wtedy, gdy na drodze nie ma innych samochodów.

Kodeks drogowy ostrzega, że ​​piesi mają pierwszeństwo przed pojazdami przejeżdżającymi przez jezdnię. Kodeks stanowi: „Sygnalizacja skrętu w prawo lub lewo ostrzega i informuje innych użytkowników dróg, w tym pieszych, o zamierzonych działaniach”. Dodaje: „Jeśli pieszy znajduje się już w połowie drogi, w którą próbujesz skręcić, ma pierwszeństwo i musisz poczekać, aż przekroczy jezdnię”.

Nieprzestrzeganie tego może spowodować, że kierowca zostanie oskarżony o „jazdę bez należytej staranności i uwagi”, co może skutkować trzema punktami na twoim prawie jazdy i grzywną w wysokości do 2500 funtów.

PoprzedniSerwis Hythe Ferry dotknięty kradzieżami i wandalizmem
NastępnyDVLA wydaje ostrzeżenie dla wszystkich osób posiadających prawo jazdy w Wielkiej Brytanii