Start Southampton Kierowcy Southampton Uber strajkują z powodu obniżek płac

Kierowcy Southampton Uber strajkują z powodu obniżek płac

273
0

Kierowcy Uber z Southampton zebrali się razem, by zaprotestować przeciwko zmianom płac w obliczu kryzysu związanego z kosztami życia.

Około 60 kierowców z całego miasta zebrało się w tym tygodniu na Richmond Street, opisując warunki pracy jako „współczesne niewolnictwo”.

Protestowali w związku z nową strukturą cen wprowadzoną przez Ubera w zeszłym miesiącu.

Kierowcy mówią, że cena, którą płaci klient, nie jest sumą, którą otrzymują kierowcy. Kierowcy pobierają procent z tej płatności, a reszta trafia do Ubera.

Protestujący twierdzą, że Uber pobiera teraz „do 60 procent” tej płatności jako prowizję, zamiast ustalonej stawki 25 procent.

Jednak Uber powiedział, że zmiany zostały wprowadzone, aby „przyciągnąć nowych kierowców, aby sprostać rosnącemu popytowi”, a także „wspierać obecnych kierowców kosztami utrzymania”.

W sierpniu 2022 roku firma podniosła opłaty w całej Wielkiej Brytanii, różniące się w zależności od miasta. Rzecznik firmy powiedział, że „niezwykle rzadko” zdarza się, aby jakakolwiek podróż kosztowała mniej niż 1 funta za milę.

Rzecznik Uber powiedział: „Ceny Ubera mogą się różnić w zależności od podróży, aby poprawić niezawodność w określonych porach.

„Kierowcom zawsze pokazuje się, ile zapłacą przed zaakceptowaniem przejazdu i otrzymują 100 procent tej kwoty.”

Kierowcy planują kolejny strajk w przyszłym tygodniu, ale data nie jest jeszcze ustalona.

PoprzedniPaciorkowiec A: Rodzice twierdzą, że syn został błędnie zdiagnozowany przed śmiercią
NastępnyBezrobocie w Southampton pozostaje niższe niż w zeszłym roku, pomimo wzrostu w całym kraju