Start Polecane Kierowcy ostrzegani przed zmianą zasad dotyczących ronda w związku z aktualizacją kodeksu...

Kierowcy ostrzegani przed zmianą zasad dotyczących ronda w związku z aktualizacją kodeksu drogowego

671
0

Kierowcy zostali wezwani do odświeżenia wiedzy z zapisów kodeksu drogowego w związku z nowymi poważnymi zmianami w przepisach.

Sekcja „sygnały i pozycja” została uwzględniona w styczniowej aktualizacji, co oznacza, że ​​kierowcy powinni dać pierwszeństwo pieszym i rowerzystom.

Aktualizacja Kodeksu Drogowego koncentruje się na przepisach drogowych zgodnie z art. 186 i 187, wyjaśniając, w jaki sposób kierowcy muszą teraz zachować szczególną ostrożność, zbliżając się do ronda.

Kodeks drogowy stanowi: „Powinieneś dać pierwszeństwo rowerzystom na rondzie. Pamiętaj aby zapewnić poruszającym się rowerem dużo miejsca i nie próbuj wyprzedzać ich na ich pasie ruchu. Pozwól im poruszać się po twojej ścieżce przejazdu podczas poruszania się po rondzie.”

„Rowerzyści, jeźdźcy konni i pojazdy konne mogą pozostać na lewym pasie, gdy zamierzają kontynuować jazdę przez rondo lub wokół niego i powinni sygnalizować w prawo, aby pokazać, że nie opuszczają ronda”.

Kierowcy powinni również zachować szczególną ostrożność podczas wjeżdżania na rondzie i unikać zajeżdżania drogi niektórym użytkowników dróg. Wśród tych wymienionych w kodeksie drogowym są rowerzyści, jeźdźcy konni lub pojazdy konne znajdujące się na lewym pasie ruchu.

PoprzedniMaseczki pozostaną obowiązkowe w londyńskim transporcie pomimo zniesienia restrykcji
NastępnySzczepionka podawana corocznielepszym rozwiązaniem niż dawki przypominające