Start Wiadomości Ostrzeżenie dla kierowców: „ultra” fotoradary mogą ukarać mandatem, nawet jeśli nie przekroczysz...

Ostrzeżenie dla kierowców: „ultra” fotoradary mogą ukarać mandatem, nawet jeśli nie przekroczysz prędkości

588
shutterstock

Kierowców ostrzeżono, że nowe „ultra” fotoradary, które są testowane przez szereg brytyjskich jednostek policyjnych, mogą nakładać na nich kary pieniężne, nawet jeśli nie przekraczają prędkości.

Nowe kamery wykorzystujące sztuczną inteligencję są używane przez dziesięć patroli policyjnych w całym kraju i jeśli okażą się skuteczne, mogą zostać wdrożone w całym kraju.

Technologia będzie automatycznie wykrywać, czy kierowcy korzystają z telefonów, lub czy nie zapinają pasów bezpieczeństwa.

Zaawansowane technologicznie kamery potrafią wykryć przypadki łamania prawa, i przekazać zdjęcia policji, aby podjęła dalsze działania.

Oprócz punktów karnych kierowcy mogą zostać ukarani grzywną w wysokości do 500 funtów za niezapięcie pasów bezpieczeństwa, a korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy może skutkować karą grzywny w wysokości do 1000 funtów i sześcioma punktami karnymi.

Jednostki policyjne, które biorą udział w testach nowego systemu to: Durham, Greater Manchester, Humberside, Staffordshire, West Mercia, Northamptonshire, Wiltshire, Norfolk, Thames Valley i Sussex.