Start Polecane Kierowcy mogą zostać ukarani grzywną za brak klimatyzacji w samochodzie

Kierowcy mogą zostać ukarani grzywną za brak klimatyzacji w samochodzie

523
0

W związku z ostrzeżeniami Met Office w związku z obecną falą upałów, kierowcy z Wielkiej Brytanii są ostrzegani, że mogą zapłacić grzywnę w wysokości do 5000 funtów, przez to jak korzystają z klimatyzacji w swoich samochodach.

Klimatyzacja a raczej jej brak może spowodować, że kierowcy zostaną ukarani zgodnie z zasadą 237 Kodeksu Drogowego, która stanowi, że kierowcy muszą utrzymywać swoje samochody „dobrze wentylowane”.

Celem wymogu jest uniknięcie senności podczas kierowania pojazdem, której skutkiem jest utrata kontroli pojazdem, a nieprzestrzeganie tej zasady w najpoważniejszych przypadkach będzie groziło nałożeniem grzywny w wysokości do 5000 funtów.

Chociaż niektóre orzeczenia kodeksu drogowego mogą wydawać się dla wielu z nas ekstremalne, rząd ostrzega, że ​​są to wymogi prawne, a ich nieprzestrzeganie może spowodować, że kierowcy trafią do więzienia.

Zasady Kodeksu Drogowego nie są prawami, jednak wiele zasad jest zawartych w wymaganiach prawnych, dlatego ważne jest, aby każdy przestrzegał tych wytycznych.

PoprzedniPracownicy BT zapowiadają dwa dni strajku
NastępnySouthampton Showcase Cinema oferuje rudowłosym bezpłatny wstęp podczas fali upałów