Lokalni radni postanowili sfinansować program, którego celem jest zwalczanie nadmiernego hałasu pojazdów w Wielkiej Brytanii.
Lokalni radni postanowili posłuchać głosów swoich wyborców i poprzeć projekt, dzięki któremu właściciele głośnych samochodów i motocykli zostaną ukarani za powodowanie nadmiernego hałasu. W szczególności hałas powodowany przez motocykle powoduje niezadowolenie mieszkańców przy A32 i A272.
Departament Transportu przeprowadzi teraz wstępne testy, aby zmierzyć poziom hałasu przejeżdżających motocykli i samochodów oraz wykryć te, które łamią prawo.Oczekuje się, że system wykorzysta zautomatyzowane rozpoznawanie tablic rejestracyjnych w celu egzekwowania grzywien.
Badania wykazały, że narażenie na hałas może mieć negatywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne z zawałem serca, wysokim ciśnieniem krwi, cukrzycą typu 2 i stresem na czele.
W ciągu najbliższych siedmiu miesięcy eksperci zamontują sprzęt monitorujący i poddadzą go testowi.