Start Wiadomości Kierowcy ciężarówek chcą likwidacji obozu uchodźców

Kierowcy ciężarówek chcą likwidacji obozu uchodźców

837
0

Kierowcy ciężarówek przejeżdżający przez Calais protestują przeciwko eskalacji problemu uchodźców w tamtym rejonie. Uważają, że imigranci są coraz bardziej agresywni, narażając na niebezpieczeństwo życie podróżujących.

Początkowo uchodźcy chcący przedostać się do Wielkiej Brytanii, włamywali się do ciężarówek chowając się między towarami, często niszcząc zawartość naczep. Po roku odkąd sytuację w Calais i utworzenie tam obozu „Jungle”, określono mianem „kryzysu” sytuacja uległa znacznemu pogorszeniu.

Nielegalni imigranci stosują coraz to nowe sposoby by zatrzymać kierowców i wkraść się do środka samochodu, jednym z nich jest stosowanie blokady z płonących gałęzi. Uchodźcy mają również obrzucać samochody różnego rodzaju przedmiotami, by wywołać zamieszanie.

Zdaniem Davida Sagnarda, który jest liderem protestujących, sytuacja zaczęła robić się coraz bardziej niebezpieczna już nie tylko narażając kierowców na straty mienia, ale również zdrowia i życia. Domagają się oni zatem likwidacji obozu uchodźców „Jungle”. Protest ma trwać dopóki rząd nie poda dokładnej daty zamknięcia obozu.

Lokalne władze ostrzegają turystów przed utrudnieniami w tamtym rejonie. Blokada w Calais ma zostać utworzona przy użyciu 80 ciężarówek i 100 ciągników. Zablokowane mają być też drogi z Dunkierki i Bolonii.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNastolatek w szpitalu po ataku, do którego doszło na Lordshill w Southampton
NastępnyZły czas dla budowlańców w UK?