Start Wiadomości Kierowco, uważaj! Nowe fotoradary na brytyjskich drogach

Kierowco, uważaj! Nowe fotoradary na brytyjskich drogach

917
0

Chcesz uniknąć mandatu? Noga z gazu! Na części brytyjskich tras pojawiły się nowe fotoradary mierzące średnią prędkość przejazdu samochodów – informuje BBC. Urządzenia mają pomóc zapanować nad utrudnieniami w ruchu drogowym, wywołanymi przez ogromne inwestycje budowlane.

Fotoradary zainstalowano na szkockich trasach: południowej i północnej części M74, na M8, A8 oraz M73. Ich głównym zadaniem jest rozładowanie ruchu i poprawienie bezpieczeństwa osób zatrudnionych przy pracach budowlanych, prowadzonych na tamtejszych autostradach lub w ich bezpośrednim otoczeniu.

Urządzenia pojawiły się na drogach w poniedziałek i wiadomo już, że znikną z nich najwcześniej wiosną 2017 roku – wtedy bowiem mają zakończyć się remonty. Nie są to jednak potwierdzone informacje; coraz częściej słychać spekulacje, że dodatkowe fotoradary zostaną w Szkocji na dobre, ponieważ znacząco wpływają na poziom bezpieczeństwa na trasach.

„Fotoradary to nie tylko sposób na zapanowanie nad nieostrożnymi kierowcami, ale także tania metoda zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Takich urządzeń powinno być jak najwięcej, ponieważ pozwalają ograniczyć zanieczyszczenia środowiska, a tym samym – realnie wpływać na poprawę kondycji naszej strefy klimatycznej” – zauważa Lang Banks, dyrektor szkockiego oddziału World Wide Fund for Nature.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniIle zarabia Polak w UK? 1300 GPB miesięcznie – wylicza “Forbes”
NastępnyEwakuacja szkoły z powodu bomby dymnej