Start Southampton Kierowca ukarany grzywną za zbyt bliskie przejechanie obok rowerzysty

Kierowca ukarany grzywną za zbyt bliskie przejechanie obok rowerzysty

339
0

Kierowca został ukarany grzywną po tym, jak zbyt blisko wyprzedził rowerzystę.

77-letni Wayne Humphreys został ukarany grzywną i otrzymał cztery punkty karne za niewystarczający dystans pomiędzy rowerzystą a swoim Audi Q8 podczas wyprzedzania.

Rowerzysta zarejestrował to zdarzenie na kamerze GoPro i zgłosił incydent policji drogowej.

Humphreys z Pontyclun, Rhondda Cynon Taf, odmówił uczestnictwa w kursie lub zapłacenia ustalonej kary.

W rezultacie został on postawiony przed sądem w Cardiff Magistrates Court za prowadzenie pojazdu bez należytej staranności i uwagi. Nakazano mu zapłacić 1887 funtów grzywny i kosztów oraz otrzymał cztery punkty na swoim prawie jazdy.

Humphreys powiedział: „Grzywna jest absolutnie przerażająca. Mam 77 lat, nigdy nie byłem karany i mam prawo jazdy od 60 lat”.

Humphreys powiedział, że on i jego syn zmierzyli później drogę i oszacowali, że luka, którą pozostawił dla rowerzysty, była wystarczająca i bezpieczna.

Powiedział: „Biorąc pod uwagę rowerzystę i jego rower, nadal byłoby co najmniej 1,2 m miejsca.

„Uważam, że to absolutnie niewiarygodne, co się wydarzyło. Nie wiem, czy odwołać się od tego, czy nie. Prawdopodobnie będzie to po prostu kosztować mnie więcej pieniędzy.” „To już kosztowało mnie około 4500 funtów z wydatkami na sąd i adwokata.”

Zgodnie z prawem, kierowcy muszą teraz zostawić 1,5 m odstępu podczas wyprzedzania rowerzystów, a także zwalniać. Odstęp musi wynosić 2 m podczas mijania pieszych lub jeźdźców konnych.

PoprzedniHares of Hampshire: Rozpoczęcie szlaku instalacji artystycznych
NastępnyNastolatek z Southampton przyłapany na jeździe pod wpływem narkotyków bez prawa jazdy