Start Polecane Kierowca, który śmiertelnie potrącił Polaka usłyszał wyrok

Kierowca, który śmiertelnie potrącił Polaka usłyszał wyrok

669
0

Kierowca, który potrącił 42-letniego Piotra Cabana i uciekł z miejsca wypadku, usłyszał wyrok dwóch lat i trzech miesięcy pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w lutym br. roku w Welwyn Garden City. Jak ustalili biegli, 21-letni Billy Woodcraft poruszał się z prędkością 60 mil na godzinę, podczas gdy dozwolona prędkość w tym obszarze wynosiła 40 mil na godzinę. Mężczyzna potrącił przechodzącego przez jezdnię Polaka i natychmiast uciekł z miejsca wypadku, pozostawiając 42-latka z poważnymi urazami głowy. Leżącego na drodze Piotra Cabana znalazł przechodzień, który zawiadomił policję oraz pogotowie. Polaka przewieziono do szpitala, gdzie w wyniku poważnych urazów zmarł następnego dnia.

W następstwie zderzenia przednia szyba w samochodzie Brytyjczyka została poważanie uszkodzona. Chcąc ukryć dowody, 21-letni kierowca dzień po wypadku wymienił szybę, a starą ukrył w pobliskich garażach. Po apelach policji Billy Woodcraft sam jednak oddał się w ręce w wymiaru sprawiedliwości. Kierowca przyznał się do spowodowania śmierci przez nieostrożną jazdę i nieudzielenia pomocy ofierze wypadku. Sąd Koron w St Albans wymierzył mu karę dwóch lat i trzech miesięcy pozbawienia wolności oraz odebrał prawo jazdy na okres 3,5 roku.

Piotr Caban przeprowadził się do Wielkiej Brytanii zaledwie siedem miesięcy przed wypadkiem, gdzie zaproponowano mu pracę informatyka. 18 dni po tym jak zginął w wypadku na świat przyszła jego druga córka. Żona 42-latka miała przeprowadzić się na Wsypy po porodzie. Mężczyzna osierocił również starszą, 23-letnią córkę.