Start Coronavirus Kiedy zakłady fryzjerskie w Anglii mogą zostać ponownie otwarte

Kiedy zakłady fryzjerskie w Anglii mogą zostać ponownie otwarte

2555
0

Salony fryzjerskie są jedną z najbardziej dotkniętych pandemią gałęzi przemysłu.

Wiele osób z niecierpliwością czeka na wieści o tym, kiedy ich lokalny fryzjer lub salon piękności może się ponownie otworzyć. Oczekuje się, że Boris Johnson nakreśli swoją mapę drogową wyjścia z lockdownu 22 lutego, kiedy to określi potencjalne daty, w których niektóre firmy mogą powitać ponownie klientów.

Długo oczekiwana przez premiera strategia wyjścia z lockdownu nakreśli plany złagodzenia restrykcji w Anglii. Ta mapa drogowa będzie szczegółowo opisywać ponowne otwarcie szkół, ale także stopniowe otwieranie gospodarki, aby „nasze życie było jak najbardziej zbliżone do normalnego”, powiedział Boris Johnson.

Etapowy plan pana Johnsona dotyczący złagodzenia środków Covid zostanie przedstawiony w trzech etapach. Premier wielokrotnie powtarzał, że priorytetem rządu jest otwieranie szkół, a klasy mogłyby powitać uczniów z powrotem 8 marca, po zaszczepieniu najbardziej narażonych grup.

Jeśli liczba R pozostanie niska po powrocie szkół, drugim etapem będzie otwarcie sklepów. Potem do Wielkiego Piątku 2 kwietnia mogłyby zostać otwarte firmy z branży hotelarskiej, w tym hotele, restauracje i puby.

Fryzjerzy, salony kosmetyczne i usługi higieny osobistej prawdopodobnie należą do kategorii sprzedaży detalicznej, która nie jest niezbędna, co oznacza, że ​​mogą być otwarte w kolejnym etapie łagodzenia lockdownu. Ale to, czy ograniczenia można złagodzić, będzie zależeć od danych, w tym wskaźników zakażeń, wskaźników śmiertelności i postępów w rozpowszechnianiu szczepionek dla osób wrażliwych.

Rząd oczekuje również na kluczowe informacje na temat tego, czy szczepionki ograniczą przenoszenie wirusa przez społeczność, zanim plany zostaną sfinalizowane.

PoprzedniWedług NHS, cztery warunki muszą zostać spełnione, zanim lockdown zostanie zniesiony
NastępnyCovid-19: wariant południowoafrykański znaleziony w Southampton