Start Coronavirus Kiedy, według ekspertów, spodziewany jest szczyt pandemii koronawirusa w UK

Kiedy, według ekspertów, spodziewany jest szczyt pandemii koronawirusa w UK

38383
0

Co najmniej tysiąc osób zmarło wskutek epidemii COVID-19 w Wielkiej Brytanii. W ciągu ostatniej doby odnotowano najwyższy do tej pory przyrost zgonów. Zakażonych koronawirusem jest ponad 17 tysięcy osób, a wśród nich członkowie brytyjskiego rządu. Władze spodziewają się, że szczyt epidemii nastąpi za dwa-trzy tygodnie.

Oczekuje się, że kraj osiągnie najwyższą liczbę przypadków zachorowań na koronawirusa do Wielkanocy, która przypada 12 kwietnia, powiedział zastępca głównego oficera medycznego Anglii.Jeśli mieszkańcy Wysp zastosują się do wytycznych wydanych przez rząd, liczby te następnie powinny spaść.

Eksperci ds. zdrowia początkowo stwierdzili, że najgorsze rozprzestrzenianie się wirusa nastąpi między końcem maja a końcem czerwca. Jednak dr Harries powiedział teraz, że szczyt ten nastąpi wcześniej, jeśli społeczeństwo zastosuje się do zaleceń rządu, aby pozostać w domu.

Biorąc pod uwagę elementy sezonowe, przewiduje się, że Wielka Brytania osiągnie najwyższą liczbę przypadków w marcu i kwietniu, a nieco cieplejsze temperatury stworzą idealną pożywkę dla wirusa.

PoprzedniPolicja: zostaniesz w domu..
NastępnyPolicja w Hampshire: „Parkingi w New Forest nigdy nie były tak opustoszałe”