Start Coronavirus Kiedy skończą się restrykcje dla podróżnych w UK?

Kiedy skończą się restrykcje dla podróżnych w UK?

677
0

Ostatnie restrykcje w Wielkiej Brytanii, związane z podróżowaniem, są obecnie przedmiotem debaty politycznej, w której rozważa się czy należy je utrzymać.

Większość ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa została zniesiona, jednak podróżni wciąż muszą wypełniać formularz lokalizacyjny (ang. Passenger Locator Form), a osoby niezaszczepione – wykonywać obowiązkowe testy.

Gdyby ostatnie restrykcje związane z pandemią zostały zniesione, Wielka Brytania byłaby jednym z pierwszych krajów, w którym podróże odbywać się będą na takich samych zasadach jak przed 2020 r. Obecnie ma to miejsce jedynie w Norwegii i na Islandii.

Jak donosi prasa, minister transportu Grant Shapps podobno naciska na zniesienie formularzy lokalizacyjnych jeszcze przed świętami wielkanocnymi, od 4 kwietnia. Niektóre doniesienia mówią o tym, iż decyzję w tej sprawie podejmie do końca przyszłego tygodnia.

Obecnie wszystkie osoby (zarówno zaszczepione, jak i te niezaszczepione) podróżujące z UK do Polski muszą wykonać test (PCR lub antygenowy). Z jego wykonania zwolnione są tylko dzieci, które nie ukończyły 5. roku życia. Ponadto każda osoba, która podróżuje do Polski z Wielkiej Brytanii drogą lotniczą, nadal ma obowiązek wypełnić Kartę Lokalizacji Podróżnego.

Z kolei przyjeżdżając z Polski do UK obecnie nie muszą się poddawać żadnym testom osoby w pełni zaszczepione, natomiast osoby niezaszczepione są zobowiązane przed przyjazdem wykonać test PCR lub antygenowy w ciągu 2 dni przed podróżą.

PoprzedniDochodzenie w sprawie gwałtu po tym, jak 18-latka została zaatakowana w parku Southampton
NastępnyPodwyżki cen paliw spowodują wzrost cen żywności