Start Polecane Khan ostrzega terrorystów: „Nie wygracie”

Khan ostrzega terrorystów: „Nie wygracie”

732
0

Sadiq Khan, burmistrz Londynu, ostrzegł terrorystów, że nie wygrają, bo miłość i jedność jest silniejsza od ich nienawiści. Na jego słowa Londyńczycy zareagowali oklaskami.

Khan wygłosił przemówienie nieopodal Tower Bridge, gdzie zgromadziły się setki Londyńczyków, by minutą ciszy uczcić pamięć ofiar ostatniego zamachu. Słowa burmistrza spotkały się z dużym aplauzem wśród zgormadzonych mieszkańców stolicy – informuje Mirror.

– Londyn stoi w opozycji do tego tchórzliwego ataku na naszą społeczność, naszych ludzi, nasze wartości i naszą drogę życia – powiedział Khan, otoczony przez przywódców wiary z wszystkich wyznań. – Jako burmistrz Londynu chcę wysłać jasną wiadomość do ekstremistów, którzy popełniają te okropne zbrodnie: pokonamy was, nie wygracie. Nasza społeczność jest dziś pełna smutku i gniewu, ale jest też zdeterminowana. Nasza jedność i miłość do siebie zawsze będą silniejsze niż nienawiść ekstremistów – dodał Sadiq Khan.

Londyńczycy, podobnie jak wcześniej mieszkańcy Manchesteru, zgromadzili się tłumnie, by oddać hołd ofiarom i wesprzeć rodziny poszkodowanych.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniReakcja władz Hampshire na ostatnie wydarzenia w Londynie
NastępnyUK: Przez rok ukrywał w domu zwłoki partnerki