Start Wiadomości KFC zamknęło swoje placówki w UK, bo…skończyły się kurczaki

KFC zamknęło swoje placówki w UK, bo…skończyły się kurczaki

992
0

Sieć restauracji fast food KFC zamknęło setki placówek w całej Wielkiej Brytanii, po tym jak skończyły się kurczaki. Firma ma problemy z nowym system dystrybucji. 

W zeszłym tygodniu przedstawiciele KFC podpisali nową umowę z dostawcą DHL, który obwininany jest za obecne problemy logistyczne. Wcześniej kurczęta do restauracji dostarczała południowoafrykańska grupa dystrybucyjna Bidvest, która określała się jako „wiodący dostawca rozwiązań logistycznych i łańcucha dostaw dla brytyjskiego sektora hotelarsko-gastronimicznego”. Jednak po zmianie dostawcy na DHL pojawiły się problemy z dostarczaniem kurczaków do punktów gastronomicznych.

– Przyjęliśmy na nasz pokład nowego dostawcę, ale doświadczyliśmy kilku problemów – dostarczanie świeżego kurczaka do 900 restauracji w całym kraju jest dość skomplikowane – pisze na Tweeterze KFC, przepraszając swoich klientów za niedogodnienia.

Głos w tej sprawie zabrała także firma DHL, która również przeprasza za niedogodnienia, tłumacząc je problemami operacyjnymi. Obiecuje, że naprawa tej sytuacji jest dla nich piorytetem.

Z racji problemów z dostawą kurczaków, sieć fast food postanowiła zamknąć niektóre lokale gastronomiczne, a w innych ograniczyć menu i skrócić godziny otwarcia. Zamknięcia restauracji odnotowano w Londynie, Midlands, wschodniej Anglii i Walii.

Działania firmy są dużym zaskoczeniem dla wielu miłośników kurczaków, którzy w miniony weekend odwiedzając restaurację, wracali z kwitkiem. Jedna z klientek zrelacjonowała BBC Radio 5 taką sytuację:

– Wybraliśmy się w sobotę wieczorem do naszego lokalnego KFC w Luton i ustawiliśmy się w 20 minutowej kolejce na drive-thru z 15-stoma samochodami przed nami, a kiedy dotarliśmy do właściwego okienka i poprosiliśmy o nasz standardowy kubełek rodzinny, powiedziano nam, że nie ma kurczaka – relacjonowała kobieta w rozmowie z BBC Radio 5.

ŹRÓDŁOgoniec.com
Poprzedni48-latek wszedł do studzienki kanalizacyjnej. Błąkał się w niej przez 3 dni
NastępnyNowa 50-pensówka z postaciami z bajek