Start Polecane Kary dla mieszkańców Southampton, którzy nie przestrzegają zasad prawidłowego składowania śmieci

Kary dla mieszkańców Southampton, którzy nie przestrzegają zasad prawidłowego składowania śmieci

861
0

Każdy właściciel domu w Southampton, który nie przestrzega zasad prawidłowego wyrzucania śmieci może zostać ukarany grzywną. Taką informację można znaleźć w listach Rady Miasta skierowanych do mieszkańców. 

Southampton City Council rozesłał do gospodarstw domowych w Southampton około 70 tys. listów, w których informuje, że zamierza twardo traktować mieszkańców, którzy wielokrotnie łamią zasady wyrzucania śmieci. Oficjalne zawiadomienie daje władzom prawo do podjęcia kroków prawnych, narażając tych mieszkańców miasta, którzy nie przestrzegają zasad na grzywnę w wysokości 60 funtów.

Jednak władze uspokajają, że ukarani zostaną jedynie ci, ktorzy wielokrotnie łamią zasady, czyli np. kosze, które wystawiają do wywozu są przepełnione lub zostawiają worki z odpadami na ulicy. Osoby, które nieprawidłowo segregują śmieci również mogą zostać ukarane.

Informacje o karach za nieprawidłowe składowanie śmieci pojawiły się osiem miesięcy po tym, jak SCC zlikwidował tygodniowe wywozy śmieci a na to miejsce wprowadził alternatywny dwutygodniowy schemat.

Jednak według Rady Miasta od momentu wprowadzenia nowego schematu, czyli od czerwca ubiegłego roku, wskaźnik recyklingu w Southampton wzrósł o dwa procent, a redukcja ogólnych odpadów zmniejszyła się o 5 proc.

PoprzedniSieć Morrisons redukuje stanowiska kierownicze w swoich sklepach
NastępnyCo dalej w sprawie Brexitu?