Start Wiadomości Karty podarunkowe warte 300 milinów co roku marnują się w kieszeniach Brytyjczyków

Karty podarunkowe warte 300 milinów co roku marnują się w kieszeniach Brytyjczyków

1001
0

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że otrzymane na święta karty podarunkowe i bony zakupowe o łącznej wartości 300 milionów funtów nie zostaną w tym roku zrealizowane – ostrzega UK Gift Card and Voucher Association (UKGCVA). Przedstawiciele organizacji nawołują, aby pamiętać, że vouchery mają z reguły krótki okres ważności.

Z szacunków organizacji wynika, że co roku około 6 procent bonów nie jest realizowanych. „W czasie świątecznej bieganiny wkładamy bony do portfeli czy szuflad z zamiarem wykorzystania w późniejszym terminie, a potem o nich zapominamy” – przestrzega UKGCVA.

W 2013 roku w sklepach na terenie Wielkiej Brytanii sprzedano karty podarunkowe na łączną sumę 2,5 miliarda funtów. Prawie drugie tyle – 2,25 miliarda, wydały firmy i korporacje na świąteczne bony zakupowe dla swoich pracowników.

Jak wynika z raportów gospodarczych, w trzecim kwartale 2014 roku rynek voucherów w UK zwiększył się o 10 procent, a jego wartość szacuje się na około pięć miliardów funtów.

„Wielu z nas nawet nie jest świadomych, że karty podarunkowe mają datę ważności” – twierdzi minister ds. konsumentów – Jo Swinson. „Jeśli nie możemy znaleźć informacji, przez jaki czas dany voucher jest ważny, doradzam kontakt ze sklepem, który go wydał. Szkoda, żeby pieniądze marnowały się schowane na dnie naszych portfeli czy szuflad” – przekonuje minister.

Zrealizowanie bonów w terminie jest nie tylko w naszym interesie – zyskują na tym również sprzedawcy. „Osoby, które podczas zakupów płacą kartami podarunkowymi,zwykle zostawiają w kasie około 40 procent więcej, niż wynosi wartość vouchera” – twierdzi Andrew Johnson, dyrektor UKGCVA.

Należy pamiętać, że nawet jeśli data ważności posiadanego przez nas bonu minęła, warto skontaktować się ze sprzedawcą i poprosić o możliwość przedłużenia terminu – polityka niektórych sklepów dopuszcza taką możliwość.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniFarage został „Brytyjczykiem Roku”
NastępnyPijani Brytyjczycy to zbytnie obciążenie dla służby zdrowia. Problem powinna rozwiązać policja