Start Wiadomości Kapryśna pogoda. Ulewy i wichury w weekend, od poniedziałku – śnieżyce

Kapryśna pogoda. Ulewy i wichury w weekend, od poniedziałku – śnieżyce

1041
0

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii, już teraz pokrytej w wielu regionach grubą warstwą śniegu, muszą przygotować się na wyjątkowo kapryśną pogodę. Synoptycy przewidują, że w najbliższych dniach aura naprawdę będzie utrudniać nam życie.

Znad Atlantyku w kierunku UK przemieszczają się masy powietrza, które przyniosą ze sobą obfite opady deszczu. Cieplej zrobi się jednak tylko na chwilę, bo już niebawem arktyczne warunki pogodowe powrócą, wraz z ogromnymi ilościami śniegu.

„Choć w piątek nie będzie ładnie, to będziemy mogli cieszyć się łagodniejszą aurą” – czytamy w komunikacie Met Office. „W niedzielę za naszymi oknami warunki będą bardzo zmienne. Potem pogoda powróci do schematu, który przerabialiśmy już tej zimy” – twierdzą eksperci.

Dodają jednocześnie, że największą różnicę w warunkach pogodowych odczujemy na przestrzeni najbliższych dziesięciu dni.

Przypomnijmy, że intensywne opady białego puchu sparaliżowały wczoraj pracę lotniska Leeds Bradford Airport. Port został zamknięty po tym, jak nad ranem w ciągu raptem paru godzin spadło tam kilkanaście centymetrów śniegu. W całym kraju dziesiątki głównych tras było nieprzejezdnych.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniBrytyjczyk najgłupszym kierowcą świata? Zobacz wideo!
NastępnyKoszty wychowania dziecka rosną