Start Coronavirus Kampania przeciwko rozprzestrzenianiu koronawirusa w regionie

Kampania przeciwko rozprzestrzenianiu koronawirusa w regionie

642
0

W Hampshire uruchomiono kampanię, której celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Kampania obejmuje stronę internetową prowadzoną przez radę hrabstwa z wieloma zasobami i odsyłaczami do nowego pulpitu Covid-19, który zawiera dane na temat wskaźników infekcji w regionie. Kampania pod nazwą Keep Hampshire Safe wspiera realizację lokalnego planu kontroli epidemii.

Ma ona na celu zapewnienie bezpieczeństwa publicznego w czasie pandemii i obejmie m.in., środki bezpieczeństwa w domach opieki i szkołach, współpracę z lotniskami, węzłami komunikacyjnymi, więzieniami, szpitalami, obiektami turystycznymi i miejscami pracy o podwyższonym ryzyku, łatwy dostęp środków dla wszystkich mieszkańców, śledzenie kontaktów za pośrednictwem NHS Test and Trace oraz wspieranie mieszkańców o dużym ryzyku zachorowania.

Nowa kampania ma nadal promować ważne komunikaty dotyczące zdrowia publicznego, mające na celu wspieranie populacji w utrzymaniu zdrowia i ograniczaniu przenoszenia koronawirusa, a także ma dbać o to, aby ważne wiadomości dotyczące lokalnych epidemii docierały do społeczności w całym hrabstwie w odpowiednim czasie.

Radny Keith Mans, przywódca rady hrabstwa Hampshire powiedział: „Od lutego ściśle współpracujemy z naszymi partnerami z rad okręgowych i gminnych, lokalną NHS, Public Health England i innymi kluczowymi organizacjami do spraw pandemii koronawirusa, aby zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa i pomóc chronić lokalnych mieszkańców i społeczności w całym Hampshire.

„Naszym priorytetem jest teraz dalsze zapewnianie bezpieczeństwa w Hampshire, abyśmy mogli nadal cieszyć się naszymi nowymi swobodami. Dobrą wiadomością jest to, że wskaźniki infekcji w całym hrabstwie są obecnie niskie, ale koronawirus nadal jest w obiegu i nadal stanowi zagrożenie. Więc teraz nie czas na relaks.”

„W miarę postępów będziemy udoskonalać nasze plany, aby odzwierciedlały najlepsze praktyki i najnowsze zalecenia rządu, abyśmy mogli nadal skutecznie radzić sobie z wszelkimi innymi epidemiami.

Komunikaty kampanii będą wyświetlane w kolorach sygnalizacji świetlnej- zielonym, bursztynowym i czerwonym – aby pomóc lokalnym mieszkańcom w rozpoznawaniu aktualnego stanu rzeczy w danym momencie, z oznakowaniem najnowszych informacji i porad.

Aby zapobiec lokalnym blokadom w naszej okolicy, mieszkańcy są proszeni o zachowanie dystansu od osób spoza ich gospodarstwa domowego. Mieszkańcy są również zobowiązani do noszenia nakrycia twarzy, mycia rąk, a w przypadku objawów choroby powinni zamówić test na www.nhs.uk/coronavirus lub zadzwonić pod 119.

Aby uzyskać dostęp do strony internetowej, odwiedź www.hants.gov.uk/coronavirus.

PoprzedniEat out to help out: ponad 10,5 miliona posiłków odebranych w pierwszym tygodniu
NastępnyNowy dinozaur powiązany z T. Rex odkryty na Isle of Wight