Start Polecane Kampania przeciwko planom budowy nowej restauracji McDonald’s w Southampton

Kampania przeciwko planom budowy nowej restauracji McDonald’s w Southampton

918
0

Mieszkańcy Southampton rozpoczęli kampanię przeciwko planom budowy popularnej restauracji fast food w pobliżu Northam Bridge.

McDonald’s złożył wniosek o otwarcie nowej restauracji przejazdowej w dawnym budynku Field and Trek na Hawkeswood Road, na skrzyżowaniu z Bitterne Road West, w pobliżu mostu Northam.

Zaledwie w ubiegłym roku sieć restauracji typu fast food planowała otwarcie nowej siedziby na Woolston. Jednak komisja planowania odrzuciła ten wniosek w październiku.

Teraz firma ogłosiła, że znalazła nową lokalizację. Grupa mieszkańców stara się powstrzymać nowe plany. Na czele tej grupy stoi dyrektor szkoły na Bitterne, który mieszka w pobliżu miejsca, gdzie miałby stanąć nowy lokal. Nie rozumiem, dlaczego potrzebujemy nowego McDonalda, mamy już 10 w okolicy miasta i to jest szokujące.” „Powinniśmy skupiać się na zdrowym odżywianiu i zanieczyszczaniu środowiska” – powiedział mężczyzna.

Rzecznik McDonald’s powiedział: „Możemy potwierdzić, że złożono plany na nową restaurację na Hawkeswood Road w Southampton.

„Z niecierpliwością oczekujemy postępu w realizacji tej aplikacji i wierzymy, że przyniesie ona konkretne inwestycje, a także stworzy co najmniej 65 nowych miejsc pracy”.

Sieć ma już dwie restauracje w centrum miasta, a także w Totton, Ower, Rownhams, Millbrook, Shirley, Swaythling, Hedge End i Eastleigh.

PoprzedniPrzeboje kinowe na dużym ekranie w Royal Victoria Country Park
NastępnyDonald Tusk sugeruje przesunięcie Brexitu nawet o rok