Start Wiadomości Kamery CCTV powinny być w każdym brytyjskim domu – twierdzi policja

Kamery CCTV powinny być w każdym brytyjskim domu – twierdzi policja

1156
0

Szef Scotland Yardu uważa, że każdy mieszkaniec Wielkiej Brytanii powinien zamontować w swoim domu system monitoringu, aby policja mogła łatwiej namierzyć włamywaczy.

Według Bernarda Hogana-Howe pełniącego funkcję szefa Scotland Yardu ludzie instalują kamery CCTV zbyt wysoko, przez co na nagraniach nie widać później całych przestępców.

Zaapelował do mieszkańców Wysp o instalowanie większej ilości kamer, by z miejsca dokonania przestępstwa policja miała więcej materiału dowodowego.

Umieszczanie kamer na wysokości wzroku jest według szefa Scotland Yardu lepsze, bo pozwala na użycie zaawansowanej technologii do identyfikacji twarzy.

Nie wszyscy jednak uważają jego sugestie za słuszne i twierdzą, że zwiększony monitoring byłby zbyt dużą ingerencją w prywatność mieszkańców Wysp.

Członek parlamentu z ramienia laburzystów Andrew Miller powiedział, że „parlamentarzyści zostali zaalarmowani o tym, że policja rozpoczęła wgrywanie zdjęć ludzi do krajowej bazy bez jakiegokolwiek nadzoru. Niektóre z osób widoczne na zdjęciach nie zostały jeszcze nawet oskarżone.”

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniWyrównuje się wysokość zarobków w północnych i południowych rejonach kraju
NastępnyNiepełnosprawna kobieta znieważona na Shirley High Street w Southampton