Start Imprezy Już w najbliższy weekend odbędzie się Southampton Marathon 2021

Już w najbliższy weekend odbędzie się Southampton Marathon 2021

1336
0

7000 biegaczy, 1000 rowerzystów i ponad 800 wolontariuszy z 30 różnych grup społecznych, w tym grup sportowych, harcerzy, cheerleaderek i uniwersytetów, weźmie udział w tegorocznym maratonie w Southampton.

Oczekuje się, że w ciągu dwóch dni impreza przyciągnie ponad 20 000 widzów. Organizatorzy uważają, że korzyści ekonomiczne dla miasta mogą wynosić około 1,3 miliona funtów od ludzi, którzy przyjeżdżają z wizytą, wydając pieniądze na kawę, lunch i łóżka hotelowe. Istnieje również szansa, że dzięki tegorocznemu wydarzeniu uda się zebrać 2 miliony funtów na cele charytatywne.

Sobotnie wydarzenie sporterium połączy wyścig promowany przez brytyjskie kolarstwo i wyzwanie sportowe z udziałem setek kolarzy. Spoterium jest reklamowane jako największe konkurencyjne wydarzenie rowerowe w mieście i oczekuje się, że wpompuje w lokalną gospodarkę ponad 500 000 funtów.

W okolicach Hampshire odbędzie się 60-kilometrowa i 100-kilometrowa impreza, która zakończy się w centrum miasta, wraz z kryterium na zamkniętej trasie o długości 1,7 km na ulicach Southampton.

W niedzielę odbędzie się maraton i pół maraton. Oczekuje się, że tysiące ludzi będzie kibicować biegaczom podczas imprezy, która powraca po raz pierwszy od pandemii.

PoprzedniSouthampton Guildhall zmieni kolor na czerwony
NastępnySieć komórkowa chce zbudować maszt 5G przy sklepie spożywczym w Southampton