Start Wiadomości Jutro urodziny królowej. Drugie w tym roku

Jutro urodziny królowej. Drugie w tym roku

439
0

Królowa obchodzi swoje urodziny dwa razy w roku, przy czym tegoroczne obchody będę znacznie skromniejsze z powodu trwającej pandemii koronawirusa.

To pierwszy rok, w którym królowa obchodzi obie uroczystości bez jej męża, księcia Filipa, księcia Edynburga, u boku. Książę zmarł w wieku 99 lat 9 kwietnia 2021 r.

Dwie uroczystości to jej rzeczywista data urodzenia (21 kwietnia) oraz jej „oficjalne” obchody urodzin, które odbywają się co roku w drugą sobotę czerwca, czyli 12 czerwca tego roku. Ale dlaczego świętuje dwa razy w roku? Królewska tradycja obchodzenia urodzin monarchy dwa razy w roku została zapoczątkowana w 1748 roku przez dalekiego krewnego królowej, króla Jerzego II.

Król Jerzy II chciał urządzić uroczystość publiczną z paradą i dużą pompą z okazji swoich urodzin. Jednak po urodzeniu się w listopadzie szanse na to, że pogoda utrzyma się na ogromnej imprezie na świeżym powietrzu w Wielkiej Brytanii, były dość niewielkie. Zamiast tego monarcha postanowił wykorzystać coroczną paradę wojskową , która odbywa się latem, jako oficjalne świętowanie urodzin, co oznacza, że ​​będzie obchodził swoje urodziny dwa razy – raz publicznie w lecie i raz prywatnie w listopadzie.

Tradycja ta trwa od ponad 250 lat, a królowa Elżbieta świętuje teraz także dwa urodziny w roku z jedną uroczystością w kwietniu i publicznym, oficjalnym wydarzeniem w czerwcu. Jednak, oficjalne wydarzenie w czerwcu, znane jako Trooping the Colour, zostało odwołane drugi rok z rzędu w tym roku z powodu trwającej pandemii koronawirusa. „Okazję tę uświetniają publicznie saluty z broni palnej w centrum Londynu w południe: salut z 41 broni w Hyde Parku, salut z 21 broni w Windsor Great Park i salut z 62 broni w Tower of London”, stwierdza oficjalna strona internetowa Royal. 

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniTysiące osób powyżej 50. roku życia w Southampton nadal nie zaszczepiło się na Covid
NastępnyBar w Southampton uznany za jeden z najlepszych w Wielkiej Brytanii