Start Wiadomości Jutro kolejne strajki pilotów Ryanaira

Jutro kolejne strajki pilotów Ryanaira

715
0

Już jutro będą strajkować piloci, pracujący dla przewoźnika Ryanair w Irlandii, Holandii, Belgii oraz Szwecji. Szykują się poważne utrudnienia dla pasażerów. 

Niezadowoleni z warunków pracy piloci już jutro rozpoczną kolejne strajki, tym razem w Irlandii, Holandii, Belgii i Szwecji oraz prawdopodobnie w Niemczech. Łącznie zostanie odwołanych blisko 200 lotów.

O strajku irlandzkich pilotów, poinformował przewoźnik na Twitterze.

– Po tym, jak związek zawodowy pilotów FORSA zapowiedział swój piąty strajk, w którym weźmie udział 25 procent naszych irlandzkich pilotów, z przykrością musimy odwołać 20 (czyli 7 procent) z 300 naszych zaplanowanych lotów do i z Irlandii 10 sierpnia w piątek – można przeczytać na Twitterze.

W Szwecji odwołano 22 loty z 2 400 kursów na terenie całej Europy, zaś w Belgii ponad 100, które obejmują także podróże do i z Holandii. Możliwe, że do strajku dołączą piloci, stacjonujący w Niemczech.

Podobne problemy będą mieli podróżni, którzy planują wylecieć lub przylecieć do Polski. Utrudnienia pojawią się m.in. na trasach Barcelona-Wrocław, Kraków-Walencja, czy też Bruksela-Kraków.

Ryanair poinformował, że 3500 klientów, którzy kupili bilety na piątkowe loty, zostali już poinformowani drogą mailową lub smsową o ich odwołaniu. W takiej sytuacji możliwa jest darmowa zmiana terminu podróży.