Start Wiadomości Juncker: Wielka Brytania będzie musiała zapłacić

Juncker: Wielka Brytania będzie musiała zapłacić

723
0

Szef Komisji Europejskiej powtórzył prezentowane wcześniej stanowisko, że Wielka Brytania będzie musiała wywiązać się ze zobowiązań finansowych wobec Unii.

Jean-Claude Juncker nie wycofał się z wcześniejszych postulatów Brukseli, dotyczących spłaty zobowiązań finansowych przez Wielką Brytanię. Szef Komisji Europejskiej powiedział, że przejście do kolejnego etapu rozmów i omówienia zasad przyszłego partnerstwa nie będzie możliwe bez wcześniejszego podjęcia tematu kwestii finansowych.

– Wielka Brtytania będzie musiała zapłacić, ale nie będą to kwoty niemożliwe. Nie kieruje mną chęć zemsty. Nie czuję nienawiści do Brytyjczyków – powiedział Juncker.

Zarówno strona unijna i jak brytyjska zgodziły się co do tego, że zamierzony postęp w negocjacjach nie został osiągnięty, w związku z czym pierwsza faza negocjacji zakończy się dopiero w grudniu.

Zgodnie z założeniami, w pierwszym etap rozmów przewidywano osiągnięcia porozumienia w kwestii praw obywateli UE na Wyspach i brytyjskich w UE, granicy irlandzkiej oraz wzajemnych rozliczeń finansowych.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPolski kierowca usłyszał wyrok za oszukiwanie tachografu
NastępnyStudentka z Korei spadła z klifu Seven Sisters po tym, jak pozowała do zdjęcia