Start Brexit Juncker odrzuca apelację May o dalsze krótkie opóźnienie Brexitu

Juncker odrzuca apelację May o dalsze krótkie opóźnienie Brexitu

1145
0

Przewodniczący Komisji Europejskiej powiedział, że 12 kwietnia to „ostateczny termin” dla posłów do przekazania umowy w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty.

Apel Theresy May o krótkie przedłużenie Brexitu został odrzucony przez Jean-Claude’a Junckera, który powiedział, że jeśli umowa o wycofaniu nie zostanie przyjęta w ciągu dziewięciu dni, Wielka Brytania automatycznie przestanie być członkiem UE lub będzie musiała podpisać dekret o długim opóźnieniu.

Niecałe 24 godziny po tym, jak May określiła swoją nową strategię, przewodniczący Komisji Europejskiej odrzucił jej wniosek o przedłużenie artykułu 50 do 22 maja. Przemawiając przed Parlamentem Europejskim Juncker wyznaczył „ostateczny termin” 12 kwietnia na zatwierdzenie przez Izbę Gmin umowy o wyjściu.

Jeśli do tego czasu tak się nie stanie, dalsze krótkie przedłużenie nie będzie możliwe”, powiedział. „Po 12 kwietnia ryzykujemy zagrożenie dla wyborów do Parlamentu Europejskiego, a tym samym zagrażamy funkcjonowaniu Unii Europejskiej”.

PoprzedniHandlarz narkotyków złapany z nożem i MDMA w nocnym klubie w Southampton
NastępnyKrowy w New Forest wyposażone w nowe odblaskowe kolczyki