Start Coronavirus Johnson znosi kolejne obostrzenia dotyczące lockdownu

Johnson znosi kolejne obostrzenia dotyczące lockdownu

1341
0

Premier Johnson poinformował wczoraj o wejściu Wielkiej Brytanii w kolejną fazę luzowania lockdownu. Zmiany zaczną obowiązywać od 4 lipca.

Boris Johnson potwierdził otwarcie pubów, restauracji, kin, hoteli, galerii, świątyń, a także salonów fryzjerskich, bibliotek. Otwarte zostaną również place zabaw na świeżym powietrzu.

Zgodnie z nowymi zasadami, które wejdą w życie, dozwolone będą spotkania w pomieszczeniach zamkniętych (domy, kawiarnie, restauracje, puby), a także nocowanie w hotelach, pensjonatach czy innych miejscach wypoczynkowych. Będzie można także organizować śluby z ograniczeniem liczby gości do maksymalnie 30. Zamknięte będą nadal baseny, kluby nocne, kasyna, siłownie, kręgielnie, salony tatuażu czy salony masażu.

Rząd postanowił także zmniejszyć dystans społeczny z dwóch metrów do jednego. Premier zalecił jednak, aby tam, gdzie jest to możliwe, starać się zachować dystans dwóch metrów. Przy odległości jednego metra natomiast lepiej nosić maseczki ochronne na twarz i starać się być zwróconym do danej osoby bokiem.

PoprzedniNajgorętszy dzień w roku. Lekarze ostrzegają przed nadmiernym opalaniem
NastępnyKoronawirus: jak działa system Test & Trace?