Start Wiadomości Johnson wzywa, aby ograniczyć kontakty z innymi i wprowadza pewne restrykcje

Johnson wzywa, aby ograniczyć kontakty z innymi i wprowadza pewne restrykcje

1014
0

Premier Wielkiej Brytanii zaleca unikanie kontaktów, które nie są niezbędne, i wzywa wszystkich, aby w miarę możliwości pozostali w domu.

Podejście brytyjskiego rządu do epidemii staje się przedmiotem coraz większych kontrowersji. Mimo, że kolejne kraje europejskie wprowadzają coraz to nowe zaostrzenia, Wielka Brytania nie wprowadziła jeszcze zakazu organizowania imprez masowych i nie zamknęła szkół.

Wczoraj premier Johnson ogłosił jednak pewne restrykcje. Premier wezwał, aby unikać przemieszczania się i kontaktów z innymi ludźmi. Uważać powinny przede wszystkim kobiety w ciąży, osoby powyżej 70. roku życia oraz osoby z pewnymi schorzeniami.

Premier podkreślił, że ludzie powinni unikać pubów, klubów, restauracji, kin i teatrów, choć nie nakazał wprost ich zamknięcia. Dodał, że ma nadzieję, iż właściciele tych miejsc przyjmą odpowiedzialną postawę. Ponieważ jednak dodał, że rząd nie może zapewniać ochrony policji i innych służb podczas dużych imprez, w praktyce oznacza to, że nie mogą się one odbywać.

Zgodnie z zaleceniami rządu, jeśli nawet jedna osoba w domu ma uporczywy kaszel lub gorączkę, wszyscy domownicy muszą pozostać w domu przez 14 dni. Powinni też, jeśli to możliwe, unikać wychodzenia z domu „nawet po to, aby kupić jedzenie lub niezbędne rzeczy”.

PoprzedniCoraz więcej dzieci w Hampshire pobiera nauki w domu
NastępnyZmarł pierwszy pacjent z Southampton, u którego zdiagnozowano koronawirusa