Start Polecane Johnson nie chciał spojrzeć na zdjęcie chorego chłopca leżącego na szpitalnej podłodze

Johnson nie chciał spojrzeć na zdjęcie chorego chłopca leżącego na szpitalnej podłodze

598
0

Opozycja krytykuje premiera Borisa Johnsona za to, że podczas wywiadu miał uciekać wzrokiem zdjęcia i nie chciał bezpośrednio odpowiedzieć na pytanie o chłopca.

Zdjęcie czterolatka, który z powodu braku łóżek w szpitalu leżał na podłodze, stało się jednym z centralnych tematów kampanii przed czwartkowymi wyborami parlamentarnymi w Wielkiej Brytanii.

O tę sprawę zapytał Johnsona reporter stacji ITV, podsuwając mu przed oczy swój telefon ze zdjęciem chłopca, którego premier nie widział. Szef rządu omijał wzrokiem telefon i unikał wypowiadania się na temat tej konkretnej sprawy, w zamian powtarzając zapowiedzi inwestycji w NHS. W końcu wziął telefon i schował go do własnej kieszeni.

Po chwili jednak premier oddał telefon i powiedział: „To straszne, straszne zdjęcie i oczywiście przepraszam rodzinę i wszystkich, którzy mają złe doświadczenia z NHS, ale to, co robimy jest wspieraniem NHS. Ogólnie sądzę, że pacjenci mają znacznie, znacznie lepsze doświadczenia niż to biedne dziecko”.

Rządząca Partia Konserwatywna ma w sondażach przewagę około 10 punktów procentowych nad Partią Pracy, ale jak zauważają media i komentatorzy, sprawa niedofinansowania służby zdrowia i wydłużających się kolejek do lekarzy jest dużym problemem dla konserwatystów. Jest to też – obok wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej – drugi najważniejszy temat w kampanii wyborczej.

PoprzedniWybory parlamentarne 2019: Rejestracja wyborców wzrosła o 7 000 w Southampton
NastępnySieć pubów Wetherspoons planuje zatrudnić do 10 tys. nowych pracowników