Start Southampton John Lewis zapłaci klientom kuponami za przyniesienie niepotrzebnych ubrań

John Lewis zapłaci klientom kuponami za przyniesienie niepotrzebnych ubrań

1077
0

John Lewis w Southampton rozdaje kupony osobom, które przyniosą niechciane ubrania, zakupione wcześniej w sklepie.

Sklep z siedzibą w Westquay, wprowadza usługę „Fashion Buyback”, aby zachęcić ludzi do przyniesienia niechcianej odzieży damskiej i męskiej w zamian za 3 GBP zniżki za każdy zakup tego samego dnia.

Zgodnie z programem każdy klient może przynieść maksymalnie trzy ubrania. Klienci muszą także okazać swoją kartę Johna Lewisa lub zarejestrować się za darmo na miejscu.

Proces, który rozpoczął się w październiku ubiegłego roku w jednym ze sklepów w Londynie, cieszył się ogromną popularnością wśród klientów. John Lewis z Southampton jest obecnie jednym z siedmiu sklepów, który będzie testował tę usługę przez sześć tygodni.

Paul Marsden, partner i dyrektor oddziału John Lewis Southampton powiedział: „Zdajemy sobie sprawę jak ważne jest zmniejszenie ilości wytwarzanych odpadów odzieżowych i liczby zasobów wykorzystywanych do tworzenia odzieży.”

Przy szacowanej liczbie 300 000 ton odzieży wysyłanej co roku na wysypisko śmieci w Wielkiej Brytanii, John Lewis chce zagwarantować, że wszystkie ubrania przywiezione do sklepu zostaną naprawione, przerobione, odsprzedane lub przetworzone na nowe produkty.

PoprzedniNoworodek znaleziony martwy w lesie pod Southampton
NastępnyPierwszy pacjent w Wielkiej Brytanii umiera na COVID-19