Start Polecane John Lewis ostrzega przed „bolesnymi” zamknięciami sklepów

John Lewis ostrzega przed „bolesnymi” zamknięciami sklepów

486
0

Sieć domów towarowych John Lewis ostrzegła przed kolejnymi „bolesnymi” zamknięciami sklepów. W wyniku pandemii firma odnotowała pierwszą w historii roczną stratę.

Grupa odnotowała stratę w wysokości 517 mln funtów za rok do stycznia, wobec zysków w wysokości 146 mln funtów w roku poprzednim. Sprzedawca powiedział, że „nie spodziewa się”, że wszystkie jego domy towarowe zostaną ponownie otwarte po lockdownie. Już wcześniej informowano, że sieć rozważa zamknięcie ośmiu kolejnych sklepów, aby spróbować obniżyć koszty. Nie wiadomo jeszcze które sklepy zostaną zamknięte. Ostateczna decyzja zostanie podjęta pod koniec marca.

Ogromna roczna strata Johna Lewisa wynikała głównie z przejścia na zakupy online. W lipcu zeszłego roku grupa ogłosiła, że zamyka sklepy John Lewis w Birmingham, Croydon, Watford, Newbury, Swindon i Tamworth, a także mniejsze sklepy w St Pancras i Heathrow, co oznacza utratę 1300 miejsc pracy.

We wrześniu John Lewis ogłosił również, że po raz pierwszy od 1953 roku rezygnuje z premii dla personelu. Partnerstwo, które prowadzą również supermarkety Waitrose, ma teraz na celu zaoszczędzenie 300 milionów funtów rocznie do 2022 roku.

Waitrose skorzystał na wzroście popytu na dostawy online, ponieważ ludzie starali się zminimalizować wizyty w supermarkecie. John Lewis powiedział, że strona Waitrose przyjmowała około 240 000 zamówień tygodniowo.

PoprzedniWielka Brytania wprowadza nowe „prawo do naprawy”. Sprzęt AGD z dodatkową ochroną
NastępnyPolacy mieszkający w Wielkiej Brytanii nie chcą się szczepić