Start Polecane Jeszcze trzy miesiące na wymianę starych jednofuntówek

Jeszcze trzy miesiące na wymianę starych jednofuntówek

673
0

Royal Mint przypomina, że na wymianę starych, okrągłych jednofuntówek pozostały jeszcze trzy miesiące – po 15 października monety przestaną być oficjalnym środkiem płatniczym.

W marcu okrągłe jednofuntówki zostały zastąpione przez swoje 12-kątne odpowiedniki, które otrzymały status jednej z najtrudniej do podrobienia monety na świecie. Obecnie w obiegu więcej jest nowych monet, niż starych – do tej pory Brytyjczycy zwrócili około 800 milionów monet. Jednak eksperci z Royal Mint szacują, że wciąż  co trzecia osoba jest w posiadaniu co najmniej jednej starej monety £1, którą trzymają w skarbonkach lub portfelach Najlepszym sposobem na pozbycie się monet jest oczywiście wydanie ich w sklepie, czy banku lub przekazanie na cele charytatywne – informuje Metro.

Stare jednofuntówki zostały wprowadzone w kwietniu 1983 roku, od tego czasu królewska mennica wpuściła do obiegu dwa miliardy tych monet, jednak według ubiegłorocznych danych co 30 moneta o nominale £1 jest podrobiona. Tego problemu nie ma być w przypadku 12-kątnych jednofuntówek, które posiadają szereg zaawansowanych zabezpieczeń, chroniących przed fałszerstwem.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniEasyjet ogłosił loty z lotniska w Southampton
NastępnyUK: Policja znalazła pole marihuany, a właścicielowi zostawiła list