Start Polecane Jest wyrok za napad na Polaka

Jest wyrok za napad na Polaka

488
0

Jest wyrok dla sprawców napadu na Polaka. Trzy lata temu dwie osoby włamały się do jego domu w Worksop, potem sprawcy zaatakowali go, gdy próbował ukryć się w pobliskim sklepie. Pobity mężczyzna doznał licznych obrażeń i miał złamany nadgarstek.

Jak podaje „Worksop Guardian” 32-letnia kobieta i 44-letni mężczyzna napadli na Polka przypadkowo, gdyż myśleli, że mężczyzna… ukradł telefon komórkowy. Do  zdarzenia doszło 14 czerwca 2019 r. w mieście Worksop, położonym w hrabstwie Nottinghamshire w środkowej Anglii.

Zaczęło się od włamania do domu naszego rodaka. Jak ustalili śledczy, aż dziesięć osób próbowało się do niego dostać. Walili w drzwi i okna. Polak próbował wyjaśniać, że nie miał nic wspólnego z kradzieżą telefonu, ale bez skutku. Nikt nie słuchał jego wyjaśnień. Jamie Ball i Kimberley Russon dostali się do środka rozbijając jedną z szyb z tyłu. Krzyczeli, że zamordują Polaka. Ten rzucił się do ucieczki, ale napastnicy zdołali mu wymierzyć kilka ciosów. Mężczyzna dotarł do sklepu przy Cheapside, gdzie próbował się ukryć. Chwile później Ball i Russon wdarli się do środka sklepu. Nagrania z monitoringu pokazują, że stojący za ladą sprzedawca nie robi nic, by zatrzymać sprawców. Po prostu przyglądał się z boku, jak Polak jest okładany. Ball próbował wyciągnąć go na zewnątrz, a Russon uderzyła go „kilka razy” – ustalono w trakcie śledztwa.

32-latka broniła się tym, że wpadła w szał, gdy dowiedziała się, że ukradziono telefon jej syna. Jak się jednak okazało, do żadnej kradzieży nie doszło. 

Teraz sąd Nottingham Crown Court orzekł, iż w tym przypadku nie doszło do trwałego uszkodzenia ciała. Polak miał złamany nadgarstek, liczne zadrapania, siniaki i otarcia. 32-letnia Russon z i 44-letni Ball przyznali się do wyrządzenia ciężkiego uszczerbku na zdrowiu we wrześniu 2020 roku.

Sprawcy pobicia Polaka właśnie usłyszeli wyrok. Ball został skazany na 18 miesięcy pozbawienia wolności, w zawieszeniu na dwa lata, ze 120 godzinami nieodpłatnej pracy. Ma też zapłacić 500 funtów odszkodowania. Russon otrzymała 12 miesięcy, również w zawieszeniu na dwa lata. Ona z kolei ma zapłacić 1000 funtów odszkodowania.

ŹRÓDŁOgoniec.com
Poprzedni42-letni mężczyzna, aresztowany po tym, jak młoda dziewczyna została zgwałcona
NastępnyPowrót New Forest i Hampshire County Show