Start Polecane Jest szansa na zniesienie wiz do USA

Jest szansa na zniesienie wiz do USA

1084
0

Polska linia lotnicza LOT razem z partnerami uruchamia kampanię informacyjną, która ma na celu zmniejszenie odsetka negatywnie rozpatrzonych wniosków wizowych, składanych przez Polaków. Kampania dąży do tego, by Polska była członkiem Visa Waiver Program, co ułatwi swobodne podróżowanie. 

Wyjazd Polaków do Stanów Zjednoczonych wiąże się z załatwieniem wizy, poprzez złożenie wniosku i uiszczenie opłat. Niestety, w wielu przypadkach takie prośby rozpatrywane sa negatywnie. Oprócz Polaków, wizę muszą posiadać Rumuni, Chorwaci, Bułgarzy oraz Cypryjczycy. W Unii Europejskiej aż 23 kraje mogą wyjeżdżać do USA bez posiadania pisemnego zezwolenia na przekraczanie granicy.

Kampania informacyjna zorganizowana przez LOT ma nie tylko ułatwić podróżowanie Polaków, ale także pozwoli linii lotniczej rozwinąć połączenia transatlantyckie. Dlatego też, działając w interesie swoim, jak i Polaków, LOT stworzył wraz z sześcioma organizacjami, m.in. Fundacja Teraz Polska, Fundacja Polska Innowacyjna i Mastercard, nieformalną kolację, promującą wspomnianą akcję informacyjną. Celem jest objaśnienie procedury ubiegania się o wizę, czyli świadomego wypełniania i składania wniosków przez Polaków.

– Naszym celem jest zachęcenie Polaków, by w ciągu nadchodzących kilku miesięcy występowali o wizę, ale jednocześnie robili to rzetelnie, gdyż każde niewłaściwe aplikowanie kończy się odmową. To z kolei psuje statystyki i powoduje, że Polacy muszą podróżować do USA z wizą w paszporcie – mówi Adrian Kubicki, rzecznik prasowy LOT.

Co, ciekawe, w minionych latach najwięcej odmów dotyczyło wniosków z Małopolski i Podkarpacia, ale także Polonii w Wielkiej Brytanii. Takie pisemne prośby o otrzymanie wizy zawierały zazwyczaj błędy oraz wiele nieścisłości.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniTesco zapowiada zmiany. 1700 osób w obliczu utraty pracy
NastępnyMargaret Thatcher dalej bez pomnika przed budynkiem parlamentu