Start Brexit Jest porozumienie w sprawie brexitu!

Jest porozumienie w sprawie brexitu!

1007
0

– Negocjatorzy z UE i Wielkiej Brytanii porozumieli się w sprawie brexitu – poinformował na Twitterze Jean-Claude Juncker, szef Komisji Europejskiej, tuż przed rozpoczęciem szczytu UE, który ma zająć się tą kwestią.

W czwartek rozpoczął się szczyt Unii Europejskiej uważany przez komentatorów za ostatnią szansę na zawarcie porozumienia w sprawie brexitu tak, aby możliwe było wyjście Wielkiej Brytanii w planowanym terminie, czyli 31 października. Przypomnijmy, Wielka Brytania początkowo miała opuścić Unię 29 marca, jednak wobec braku zgody Izby Gmin na poprzednią wersję umowy, termin ten został przesunięty właśnie na 31 października.

Tuż przed jego rozpoczęciem czwartkowego, najważniejsi politycy poinformowali o osiągnięciu porozumienia.

– Tam, gdzie jest wola, tam jest porozumienie – mamy je! Jest to uczciwa i wyważona umowa dla UE i Wielkiej Brytanii; świadczy o naszym zaangażowaniu w poszukiwanie rozwiązań. Rekomenduję Radzie Europejskiej zatwierdzenie tej umowy” – napisał Juncker. O osiągnięciu porozumienia poinformował także Boris Johnson, premier UK. – Mamy świetną nową umowę, która przywraca nam kontrolę – napisał na Twitterze.

Tymczasem – jak podaje dziennik.pl – północnoirlandzka Demokratyczna Partia Unionistów (DUP) oświadczyła w czwartek, że nie może poprzeć planów brytyjskiego premiera Borisa Johnsona w sprawie brexitu w ich obecnym kształcie. To stawia pod znakiem zapytania całe porozumienie między Wielką Brytanią a Unią Europejską.

ŹRÓDŁOgoniec.com
Poprzedni“Zabezpieczajcie swoje rowery”- zachęcają rowerzyści. Wzrost kradzieży rowerów w Eastleigh
NastępnyPożar w centrum Southampton: dwaj chłopcy bez dalszych zarzutów