Start Wiadomości Jest nowy ambasador RP w Londynie

Jest nowy ambasador RP w Londynie

2323
0

Minister Witold Waszczykowski wręczył we wtorek w imieniu prezydenta RP nominacje nowym polskim ambasadorom. Ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym RP w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej został dr hab. Arkady Rzegocki.

Dr hab. Arkady Rzegocki jest profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego, politologiem zajmującym się polską i angielską myślą polityczną, pojęciem racji stanu, a także zagadnieniem soft power. Studiował m.in. na University College Dublin, prowadził badania m.in. w Denver (Colorado, USA), w Oxfordzie, Cambridge, Londynie, Florencji, był też Visiting Scholar w Sidney Sussex College na Uniwersytecie w Cambridge.

Od 2014 r. jest radnym Miasta Krakowa, przewodniczył Komisji Innowacji i Funduszy Europejskich w Radzie Miasta. Od wielu lat działa na rzecz promocji wiedzy o Polsce w Wielkiej Brytanii zarówno wśród Polonii, Polaków, jak i Brytyjczyków, a szczególnie w angielskim świecie akademickim. Jest pomysłodawcą i pierwszym kierownikiem Polskiego Ośrodka Naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Londynie, który działa od 2011 r. Zna język angielski; posługuje się rosyjskim.

Rzegocki obejmie stanowisko wraz z końcem sierpnia.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniCo powinieneś wiedzieć o zmianach w licencji telewizyjnej
NastępnyWięcej uzbrojonych policjantów na ulicach Londynu