Start Polecane Jest coraz więcej ataków. Pracownicy karetek będą mieli kamery

Jest coraz więcej ataków. Pracownicy karetek będą mieli kamery

293
0

Pracownicy karetki w Anglii otrzymają noszone na ciele kamery, po tym, jak ataki na nich wzrosły o prawie jedną trzecią w ciągu pięciu lat.

Wiadomość została przyjęta z zadowoleniem przez personel testujący kamery, z których niektórzy doświadczyli przemocy w pracy. W ubiegłym roku odnotowano ponad 3500 ataków na personel pogotowia ratunkowego.

NHS spodziewa się, że sprzęt będzie dostępny dla wszystkich 10 angielskich punktów do końca miesiąca.  Dyrektor generalny NHS England Prerana Isaar powiedział: „Każdy członek naszego oddanego i pracowitego personelu NHS ma podstawowe prawo do bezpieczeństwa w pracy i naszym priorytetem jest wyeliminowanie przemocy i nadużyć, których nie będziemy tolerować”. Ustawa uchwalona w 2018 r. dała sędziom prawo do wydawania surowszych wyroków osobom, które napadają na pracowników służb ratunkowych na służbie.  NHS England powiedział, że kamera zacznie nagrywać po naciśnięciu przycisku, jeśli członkowie społeczeństwa staną się agresywni lub zaczną obrażać załogę. Nagrania mogą być następnie udostępniane policji i wykorzystywane w sądzie jako dowód.

Dyrektor medyczny NHS England, Steve Powis, powiedział: „Wstępne wyniki badań pokazują, że kamery sprawiają, że personel czuje się bezpieczniej i może pomóc w łagodzeniu sytuacji, w których personel ma do czynienia z kimś, kto jest wobec nich agresywny”.  Minister zdrowia Nadine Dorries powiedziała, że ​​próby kamer pomogły zmniejszyć liczbę wypadków. Dodała: „Już podwoiliśmy maksymalny wymiar kary za napaść na pracownika ratunkowego i nadal podejmujemy działania mające na celu ochronę personelu przed przemocą, agresją i dyskryminacją”. Pogotowie ratunkowe w Walii i Irlandii Północnej poinformowały, że rozważają wprowadzenie kamer ciała dla personelu. Szkockie pogotowie ratunkowe odmówiło komentarza.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniUczniowie z Southampton opuścili 100 000 dni szkoły
NastępnyKlub Oceana zostanie zamknięty po 15 latach działalności