Start Wiadomości Jeremy Hunt oskarża Borisa Johnsona

Jeremy Hunt oskarża Borisa Johnsona

964
0

Były sekretarz zdrowia Jeremy Hunt w związku z sytuacją kryzysową w kraju oskarżył premiera o zbyt wolne reagowanie w sprawie koronawirusa. – Wiele rodzin straci bliskich przedwcześnie – powiedział.

Premier ostrzegł, że wielu Brytyjczyków zginie na skutek epidemii, ale odmówił zamknięcia szkół lub zakazania zgromadzeń publicznych. Lekarze ujawnili, że do 10.000 osób może być obecnie zainfekowanych.

Jeremy Hunt zażądał szybszych działań aby walczyć z koronawirusem.

Ostrzegł, że powolna reakcja Johnsona na kryzys związany z koronawirusem może pogrążyć NHS w chaosie, podczas walki z szybko rosnącą liczbą przypadków.

Były Sekretarz Zdrowia dodał, że środki takie jak zakazy wizyt w domu opieki, już dawno powinny zostać wdrożone.

Hunt powiedział BBC: – Myślę, że to zaskakujące i niepokojące, że wcale tego nie robimy, kiedy mamy przed sobą zaledwie cztery tygodnie, zanim dojdziemy do etapu, w którym znajdują się teraz Włochy. 

Johnson ostrzegł, że wiele osób może umrzeć z powodu wirusa i nazwał to najgorszym kryzysem zdrowia publicznego od pokoleń. Mimo to odmówił zamknięcia szkół lub zakazania dużych zgromadzeń.

Chris Whitty, dyrektor medyczny Anglii, powiedział, że każdy z uporczywym kaszlem lub wysoką temperaturą musi natychmiast izolować się przez tydzień, aby spowolnić rozprzestrzenianie się choroby.

Społeczeństwo zostało również ostrzeżone przez zastępcę dyrektora medycznego Jenny Harries, że mogą narażać się na większe ryzyko złapania koronawirusa przez noszenie masek na twarzy.  

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniCzy grozi nam deportacja do Polski?
NastępnyPlany przedłużenia trasy rowerowej w Southampton Common