Start Polecane Jeremy Hunt ogłosił swój jesienny plan: Miliony zapłacą wyższe podatki

Jeremy Hunt ogłosił swój jesienny plan: Miliony zapłacą wyższe podatki

643
0

Kanclerz Jeremy Hunt przedstawił pakiet podwyżek podatków i cięć wydatków o wartości 55 miliardów funtów, ostrzegając, że Wielka Brytania będzie musiała przetrwać gospodarczą „burzę”.

Hunt podkreślił, że jego jesienne oświadczenie nie jest powrotem do oszczędności, ale powiedział, że konieczne są „trudne decyzje”, aby poradzić sobie z inflacją, która jest obecnie najwyższa od 41 lat.

Kanclerz Jeremy Hunt powiedział Izbie Gmin: „W obliczu bezprecedensowych globalnych przeciwności, rodziny, emeryci, firmy, nauczyciele, pielęgniarki i wiele innych osób martwią się o przyszłość”.

„Więc dzisiaj przedstawiamy plan rozwiązania kryzysu związanego z kosztami utrzymania i odbudowy naszej gospodarki. Nasze priorytety to stabilność, wzrost i usługi publiczne.”

Kanclerz ostrzegł, że „wysoka inflacja jest wrogiem stabilności”, ponieważ powoduje gwałtowny wzrost rachunków za żywność i paliwo, powoduje upadki firm i zwiększa bezrobocie.”

Jeremy Hunt przedstawił pakiet 30 miliardów funtów cięć wydatków i 24 miliardów funtów podwyżek podatków w ciągu najbliższych pięciu lat.

Jego pakiet wyraźnie kontrastuje z niefortunnym planem jego poprzednika Kwasi Kwartenga dotyczącym obniżek podatków o 45 miliardów funtów, mniej niż dwa miesiące temu, który wystraszył rynki, podniósł koszty pożyczek i przyczynił się do upadku Liz Truss.

Wśród zapowiedzianych podwyzek znalazła się podwyzka podatku od zysków spółek naftowych i gazowych z 25% do 35%.

Tymczasem niektórzy z najlepiej zarabiających w kraju zapłacą wyższe podatki, ponieważ najwyższa stawka progu podatkowego zostanie obniżona z 150 000 GBP do 125 140 GBP, co oznacza, że ​​osoby zarabiające ponad 150 000 GBP zapłacą dodatkowo 1200 GBP rocznie.

Hunt ogłosił również, że próg ulgi osobistej w podatku dochodowym zostanie zamrożony do 2028 r., co oznacza, że ​​miliony ludzi zapłacą więcej podatków.

Zamrożenie progu oznacza, że ​​progi podatkowe pozostaną takie same, nawet jeśli wzrosną płace. Próg został pierwotnie zamrożony do 2026 roku.

Podatki jako procent PKB wzrosną o zaledwie 1% w ciągu najbliższych pięciu lat, powiedział Hunt.

Jeśli chodzi o edukację, kanclerz ujawniła, że ​​budżety szkół wzrosną o 2,3 miliarda funtów rocznie.

Budżet NHS England zostanie również zwiększony o 3,3 miliarda funtów w ciągu najbliższych dwóch lat, podczas gdy dodatkowe 4,7 miliarda funtów zostanie przeznaczone na opiekę społeczną.

PoprzedniNajwyższe na świecie rachunki za prąd w Wielkiej Brytanii
NastępnyProgram Isle of Wight mający na celu rozwiązanie problemu kosztów utrzymania wspierany przez radę