Start Brexit Jeremy Corbyn z wizytą w Hampshire

Jeremy Corbyn z wizytą w Hampshire

548
0

Jeremy Corbyn odwiedził Hampshire i nalegał, aby Partia Pracy zrobiła „wszystko, co w naszej mocy”, aby powstrzymać Wielką Brytanię przed opuszczeniem Unii Europejskiej bez porozumienia 31 października.

Lider Partii Pracy był w MHI Vestas, w miejscu wycofanej z eksploatacji elektrowni Fawley, aby zobaczyć, jak malowane są gigantyczne żagle turbin wiatrowych.

Powiedział, że wierzy, że Boris Johnson próbował wyjść z Unii Europejskiej bez porozumienia w sprawie Brexitu, pomimo aktu Parlamentu mającego na celu wymuszenie opóźnienia, jeśli nie uda się osiągnąć porozumienia.

Corbyn powiedział: „19 października premier ma okazję ogłosić, że przestrzega prawa, podpisał list i wysłał go do Brukseli z prośbą o przedłużenie, które da nam czas na wypracowanie rozsądnych relacji z Europą”. Powiedział, że Partia Pracy zrobi „wszystko, co w naszej mocy, w parlamencie, w tym w razie potrzeby wprowadzi ustawodawstwo”, aby ochronić Wielką Brytanię przed „katastrofą bez porozumienia 31 października”.

Parlament zostanie odwołany w sobotę 19 października, aby omówić sytuację Brexitu, ale Downing Street poinformowała wczoraj, że porozumienie wydaje się mało prawdopodobne.

PoprzedniHays Travel kupuje 555 sklepów Thomasa Cooka i rekrutuje pracowników upadłej firmy
NastępnyPlany ulepszenia transportu w Southampton w ramach nowej inwestycji