Start Brexit Jeremy Corbyn ostrzega przed ryzykiem Brexitu dla miejsc pracy w Southampton

Jeremy Corbyn ostrzega przed ryzykiem Brexitu dla miejsc pracy w Southampton

1281
0

Jeremy Corbyn ostrzegł przed „ogromnym zagrożeniem dla miejsc pracy w całym Southampton”, jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską bez zawarcia umowy pod koniec tego miesiąca.

Podczas wizyty w Hampshire przywódca Partii Pracy powiedział, że Boris Johnson „wydaje się zmierzać do wyjścia bez porozumienia”, ale Partia Pracy uchwali nowe przepisy, jeśli to konieczne, aby go zatrzymać.

Corbyn był w miejscu wycofanej z eksploatacji elektrowni Fawley, gdzie MHI Vestas zatrudnia około 50 osób malujących gigantyczne żagle do turbin wiatrowych. Corbyn powiedział: „Z punktu widzenia Southampton handel z Europą jest absolutnie niezbędny”. „Turyści przybywający z Europy, statki, które udają się do Europy, towary eksportowane, towary importowane – jeśli ten handel zostanie zakłócony przez uzgodnienia Światowej Organizacji Handlu, to oczywiście istnieje ogromne zagrożenie dla miejsc pracy w całym Southampton”.

Parlament zbierze się ponownie w sobotę 19 października po kluczowym szczycie UE, aby omówić kolejne kroki w sprawie Brexitu.

Poprzedni„Podejrzany” mężczyzna ukrywał się w krzakach, robiąc zdjęcia w pobliżu szkoły
NastępnyOstrzeżenie dla właścicieli Vanów: 5 pojazdów stało się celem złodziei