Start Wiadomości Jednotygodniowe ostrzeżenie HMRC Tax Credit dla miliona domów w Wielkiej Brytanii

Jednotygodniowe ostrzeżenie HMRC Tax Credit dla miliona domów w Wielkiej Brytanii

7585

Ponad milion gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii zostało poproszonych o obserwowanie poczty przez następny tydzień przez ryzyko utraty tysięcy funtów.

HMRC wysyła pakiety odnowień w celu uzyskania tax credit i każdy będzie miał czas do 31 lipca na sprawdzenie poprawności informacji i powiadomienie HMRC o wszelkich zmianach okoliczności, które mogą mieć wpływ na ocenę wniosku.

Ostateczne pakiety na rok podatkowy 2023-2024 zostaną wysłane do 15 czerwca, podczas gdy wiele z nich od 2 maja zostało już odebrane.

Tax credits (ulgi podatkowe) wspomagają rodziny pracujące dzięki ukierunkowanemu wsparciu finansowemu, dlatego ważne jest, aby ludzie nie tracili pieniędzy, do których są uprawnieni.

Istnieją dwa rodzaje pakietów odnowienia:

  • jeśli na pierwszej stronie znajduje się czerwona linia i napis „Odpowiedz teraz”, klienci będą musieli potwierdzić swoją sytuację, aby odnowić ulgi podatkowe
  • jeśli na pierwszej stronie znajduje się czarna linia i napis „sprawdź teraz”, klienci będą musieli sprawdzić, czy ich dane są prawidłowe. Jeśli tak, nie muszą nic robić, a ich ulgi podatkowe zostaną automatycznie odnowione

Ponad 500 000 klientów korzystających z ulg podatkowych będzie musiało odpowiedzieć HMRC przed upływem terminu, aby potwierdzić swoją sytuację w roku podatkowym 2023-2024 lub ryzykować zatrzymanie płatności.

Klienci mogą bezpłatnie odnowić ulgi podatkowe za pośrednictwem serwisu GOV.UK lub aplikacji HMRC.