Start Wiadomości Jednodniowe przepustki dla więźniów w UK?

Jednodniowe przepustki dla więźniów w UK?

795
0

Michel Gove, pełniący funkcję ministra sprawiedliwości w rządzie Wielkiej Brytanii proponuje 1-dniowe przepustki więźniów w ramach programu resocjalizacyjnego.

W zamyśle polityka, nowy projekt miałby zmniejszyć liczbę wykroczeń popełnianych przez więźniów będących na zwolnieniu , dzięki przekonywaniu ich do pracy społecznych oraz nauki.

Gove zaznacza, że nowy pomysł będzie przede wszystkim szansą dla przestępców chcących wrócić „na ścieżkę dobra”, nie wyklucza, że nie wszystkim więźniom uda się właśnie taki powrót i zdarzać się będą kolejne przestępstwa.

Wielka Brytania była w przeszłości mniej restrykcyjna w kwestii przepustek dla więźniów, do czasu, aż w 2013 roku wypuszczony na wolność morderca Ian McLoughlin, który tuż po opuszczeniu zakładu karnego zabił 66-letniego Grahama Bucka z hrabstwa Hertfordshire. Właśnie wtedy uznano, że udzielanie więźniom pozwolenia na przepustkę musi zdarzać się nad wyraz rzadko.

Michael Gove pragnie, by znów przestępcy mogli częściej opuszczać mury zakładów karnych. Dodatkowo zachęca do zmiany nazywania więźniów i zamiast „prisoners” mówić „inmates men” – sformułowanie nawiązujące do słowa „pensjonariusz”.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniDemonstracja zwolenników Brexitu w Portsmouth
NastępnyKontrolowana eksplozja ładunku wybuchowego na stadionie Manchesteru United